press

22.Slovenské geodetické dni

03.11.2014

Dňa 6. a 7.11.2014 sa v priestoroch hotela Holiday Inn v Žiline uskutočnia 22.Slovenské geodetické dni. Toto odborné podujatie geodetickej obce aj tento rok podporí naša spoločnosť formou partnerstva. Odborný program bude zahŕňať informácie z odboru geodézia a kartografia, uplatňovanie nových technológií v geodézii a kartografii, a mnohé iné zaujímavé témy.

Všetci sa už veľmi tešíme na zaujímavý program, ktorý nám pripravila Komora Geodetov a Kartografov v spolupráci s Úradom geodézie, kartografie a katastra SR, Stavebnou fakultou STU Bratislava, Slovenskou spoločnosťou geodetov a kartografov, Zamestnávateľským zväzom geodézie a kartografie a kartografickou spoločnosťou SR. Viac informácií o podujatí sa dočítate na adrese http://www.kgk.sk/podujatia/22_slovenske_geodeticke_dni/ .

 

Život informatika v praxi

17.02.2014

V utorok (11. februára) počas 6. a 7. hodiny sa v aule konala prednáška Ing. Martina Šutku, lídra webového developerského tímu z firmy Zymestic Solutions.

Na prednáške sa zúčastnila väčšina žiakov z našej školy, ktorí majú záujem o štúdium informatiky, prípadne ich zaujíma programovanie ako také. Ing. Šutka hovoril o vývoji webovej aplikácie od prvotnej komunikácie so zákazníkom cez analýzu, vývoj, rozdelenie úloh jednotlivým členom tímu, ich implementáciu, testovanie... Podľa môjho názoru bola prednáška naozaj prínosná a zaujímavá.

Čítať ďalej...

 

2013 e-Government Best Practice Workshop in Taiwan

28.11.2013

V dňoch 20-22.novembra sa v taiwanskom Taipei uskutočnil medzinárodný workshop „2013 e-Government Best Practice Workshop in Taiwan za účasti predstaviteľov krajín višegrádskej štvorky a ministerstiev a inštitúcií verejnej správy Taiwanu. Workshop bol zameraný na výmenu nápadov a inšpirácií v oblasti e-Governmentu, na zdieľanie informácií a vzájomných skúseností ako aj príležitosťou na vytváranie ďalších možností spolupráce. Na žiadosť Riadiaceho orgánu pre Operačný program informatizácie spoločnosti pri Úrade vlády SR sa workshop-u aktívne zúčastnil aj reprezentant našej spoločnosti Zymestic Solutions, s.r.o. Peter Pavličko. V prezentačnej časti odzneli prezentácie na celú škálu tém, zamerané na prezentovanie výsledkov realizovaných projektov v oblasti e-Governmentu, inovácií a plánov do budúcnosti. Náš reprezentant Peter Pavličko sa vo svojej prednáške zameral na oblasť elektronických služieb katastra nehnuteľností a ZBGIS ako súčasti budovania e-Gov systémov a služieb na Slovensku. Súčasťou workshopu boli aj prezentácie spojené s návštevou organizácií verejnej správy a online ukážkami systémov – M-Police Surveillance System (Taipei City Police Department), E-Invoice Platform (Fiscal Information Agency, Ministry of Finance) a Digital Culture of Taiwan (National Palace Museum). Taiwan je jedným z celosvetových lídrov v oblasti budovania e-Governance. Jeho e-Government programy sú v súčasnosti zamerané na tzv. „Intelligent Taiwan“, ktorého súčasťou je využitie Web 2.0 technológie hlavne na realizáciu služieb typu Focused services, Proactive services, Grassroots services, Sustainable services ako aj širokopásmovej wireless siete a Web 2.0 aplikácií. Z workshopu sme si odniesli celý rad cenných skúseností a nápadov, ktoré chceme aktívne využiť pri realizácií ďalších projektov v budúcnosti.

Fotogaléria…  

 

GIS ESRI konferencia 2013

15.11.2013

Zamestnanci spoločnosti Zymestic Solutions sa tento rok aktívne zúčastnili GIS ESRI konferencie v Českej republike, ktorá sa uskutočnila 13. – 14 .11.2013 v Kongresovom centre v Prahe. Jaroslav AMBRÓZ prezentoval výsledky implementácie projektu Elektronické služby katastra nehnuteľností - ZBGIS. Vo svojej prednáške sa zameral najmä na realizáciu elektronických služieb, Mapového klienta a jeho konfigurácie.

Fotogaléria...

 

Slovenské geodetické dni 2013

09.11.2013

Aj tento rok spoločnosť Zymestic Solutions svojim partnerstvom podporila už 21. ročník najväčšieho geodetického podujatia na Slovensku - Slovenské geodetické dni, ktoré sa konali v dňoch 7. a 8. novembra 2013 v hoteli Holiday Inn v Žiline.  

 

Majstrovstvá Slovenska štafiet v krose 2013

25.10.2013

Zamestnanci spoločnosti Zymestic Solutions sa tento rok zúčastnili na Majstrovstvách Slovenska štafiet v krose, ktoré sa konali dňa 12.10.2013 v Marianke. Zúčastnených bolo 100 firiem a naši reprezentanti v zostave Jaroslav Ambróz, Ľuboš Hrčka a Dušan Cibulka sa umiestnili na 50. mieste v absolútnom poradí a na 23. mieste vo svojej kategórii, za čo im všetci gratulujeme.

Fotogaléria...

 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 Dopredu > Koniec >>
Stránka 1 z 4